Ewa Pajor zagra w FC Barcelona Femeni w sezonie 2024/25
FOTO: FC Barcelona Femení

Ewa Pajor zagra w FC Barcelona Femeni od sezonu 2024/25

Ewa Pajor zagra w FC Barcelona Femeni w sezonie 2024/25. O tym transferze spekulowano już kilka miesięcy temu, kiedy na światło dzienne wypłynęły informację o nieprzedłużeniu kontraktu z Vfl Wolfsburg. Dziś możemy to potwierdzić Ewa Pajor podpisała kontrakt z jedną z najbardziej utytułowanych drużyn  kobiecej Piłki nożnej na świecie i od przyszłego sezonu będzie reprezentować barwy Dumy Katalonii.

Partner działu

Ewa Pajor zagra w FC Barcelona Femeni w sezonie 2024/25

Najlepsza polska piłkarka Ewa Pajor została zawodniczką FC Barcelona – klub ze stolicy Katalonii i polska napastniczka opublikowali w mediach społecznościowych oficjalną informację potwierdzającą transfer.

Ewa Pajor zagra w FC Barcelona na mocy kontraktu będzie reprezentowała barwy Dumy Katalonii do końca czerwca 2027 roku, według nieoficjalnych źródeł kwota transferu wyniosła 500 000 EURO. To jeden z najwyższych transferów w historii Kobiecej piłki nożnej. (O najwyższym transferze w historii piłki nożnej Kobiet pisaliśmy tutaj)

Do Uniejowa do Barcelony

Ewa Pajor, urodziła się 3 grudnia 1996 roku w Uniejowie, od najmłodszych lat była związana z piłką nożną. Jej fascynacja tym sportem rozpoczęła się dzięki kuzynowi. Już w wieku 8 lat rozpoczęła treningi w klubie Orlęta Wielenin. Dwa lata później jej talent został dostrzeżony przez klub KKPK Medyk Konin, w barwach którego zaczęła odnosić pierwsze poważne sukcesy.

Debiut w Ekstralidze i pierwsze sukcesy Ewy Pajor

Po ukończeniu Szkoły Podstawowej im. płk. pil. Szczepana Ścibiora w Wieleninie, Ewa Pajor przeniosła się na stałe do Konina. To tutaj, 14 kwietnia 2012 roku, mając zaledwie 15 lat i 133 dni, zadebiutowała w Ekstralidze, zdobywając dwie bramki w swoim pierwszym meczu. Kolejne lata przyniosły jej coraz więcej występów w seniorskiej piłce. W 2013 roku zdobyła dwie bramki w finale Pucharu Polski, pomagając Medykowi Konin pokonać Unię Racibórz 2:1.

Międzynarodowe Wyróżnienia

W 2013 roku Ewa Pajor zdobyła mistrzostwo Europy do lat 17, pokonując w finale Szwecję 1:0. Jej znakomita gra na tym turnieju została zauważona przez UEFA, która przyznała jej nagrodę Golden Player 2013.

20 sierpnia tego samego roku zadebiutowała w pierwszej reprezentacji Polski, zdobywając bramkę w meczu przeciwko Czechom, wygranym przez Polskę 4:1.

Kolejne Kroki na Ścieżce Kariery

Rok 2014 przyniósł Medykowi Konin pierwsze mistrzostwo Polski, do czego Ewa Pajor znacznie się przyczyniła. Mimo sukcesów na krajowym podwórku, przygoda Medyka Konin w UEFA Women’s Champions League zakończyła się w 1/16 finału po porażce z Glasgow City.

Przejście do VfL Wolfsburg

W 2015 roku Ewa Pajor przeniosła się do niemieckiego klubu VfL Wolfsburg. Początki w nowym otoczeniu były trudne – nowa drużyna, nowy język – jednak z czasem Ewa zdobywała coraz więcej szans na boisku. Już w pierwszym sezonie w nowym klubie zdobyła swoje pierwsze gole w Bundeslidze i Pucharze Niemiec.

Sukcesy w Niemczech

Rok 2017 był dla Ewy Pajor bardzo udany. Regularnie grała w pierwszym składzie Wolfsburga, zdobywając bramki we wszystkich rozgrywkach – od Pucharu Niemiec, przez UEFA Women’s Champions League, aż po Bundesligę. Trzykrotnie została uznana za najlepszą piłkarkę kolejki w głosowaniu organizowanym przez niemiecką federację piłkarską DFB.

Eliminacje do Mistrzostw Świata i Kolejne Wyzwania

Jesienią 2017 roku reprezentacja Polski, z Ewą Pajor w składzie, rozpoczęła eliminacje do Mistrzostw Świata Francja 2019. Mimo że Polska zakończyła rywalizację na trzecim miejscu w grupie, Ewa odniosła sukcesy na klubowym poziomie. Wolfsburg zdobył dublet i dotarł do finału UEFA Women’s Champions League, gdzie przegrał z Olympique Lyon.

Powrót do Formy po Kontuzji

Mimo zabiegu kolana, któremu Ewa Pajor musiała się poddać w letniej przerwie sezonu 2018/2019, rozpoczęła rozgrywki w znakomitej formie. Zdobycze bramkowe w Bundeslidze przyniosły jej tytuł króla strzelców z 24 bramkami na koncie. Wolfsburg ponownie zdobył dublet, a do pełni szczęścia zabrakło jedynie triumfu w Champions League, gdzie ponownie lepszy okazał się Olympique Lyon.

Ewa Pajor to przykład wytrwałości, talentu i determinacji

Dziś Ewa Pajor jest ikoną i najbardziej rozpoznawalną zawodniczką w Polsce. Kapitan Reprezentacji Polski i jej droga od małego Uniejowa do czołowych europejskich klubów jest inspiracją dla wielu młodych piłkarek. Dzięki ciężkiej pracy i pasji do futbolu, Ewa Pajor stała się jedną z najważniejszych postaci w historii polskiej piłki nożnej.

Ewa Pajor zagra w FC Barcelona to z pewnością najważniejsze wydarzenie tego roku w Polskiej piłce nożnej Kobiet.

Jej sukcesy pokazują, że warto wierzyć w swoje marzenia i dążyć do ich realizacji, niezależnie od przeszkód, które pojawiają się na drodze.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń ze świata Piłki Nożnej Kobiet na naszym Facebooku

Partner działu
Opublikowano: 17.06.24

Polecane