Japonia pierwszym rywalem Polski na Mundialu U-17 na Dominikanie

Japonia pierwszym rywalem Polski na Mundialu U-17 na Dominikanie

Japonia pierwszym rywalem Polski na Mundialu U-17 na Dominikanie. Z nimi zagramy na Mundialu U-17 na Dominikanie, który rozpoczyna się już 16 października. Tego dnia bowiem oficjalnie rozpocznie się Mundial Pań w kategorii wiekowej do lat siedemnastu.

Partner działu

Japonia pierwszym rywalem Polski na Mundialu U-17 na Dominikanie

Po raz pierwszy na tej imprezie będziemy mogli śledzić poczynania Polek. Trafiły one do grupy D, która z pewnością zagwarantuje kibicom wiele emocji, a podopiecznym Macieja Kasprowicza styczności z międzynarodowym futbolem z różnych kontynentów w różnorodnym stylu. Na inaugurację grupy D, Polki podejmować będą Japonię. Bezsprzecznie są to kandydatki do walki o medale. O ich sile na przestrzeni lat niech świadczy fakt, jest to jedna z czterech nacji, które dotychczas miały okazję wystąpić na każdym turnieju Mistrzostw Świata w tej kategorii wiekowej.

Japonia – potęga kontynentu azjatyckiego

Trzykrotnie reprezentantki Kraju Kwitnącej Wiśni stawały na podium tychże zawodów. Dwukrotnie musiały uznać wyższość oponentek w finale, co ciekawe za każdym razem w azjatyckim pojedynku. Co więcej, oba decydujące starcia kończyły się rzutami karnymi. W 2010 roku na ziemiach Trynidadu i Tobago lepsza w stosunku 5:4 (3:3 po 120 minutach) okazała się Korea Południowa, zaś sześć lat później w Jordanii górą zostały zawodniczki z Korei Północnej, wygrywając 5:4 (0:0 po 120 minutach).

Raz jednak Japonki nie miały sobie równych, a szczęśliwym dla nich krajem okazała się Kostaryka, gdzie w walce o złoto pokonały one naszpikowaną gwiazdami Hiszpanię 2:0.

Z osiągnięć indywidualnych, trzy razy do rąk Japonek trafiało wyróżnienie dla najlepszej piłkarki Mistrzostw Świata. W 2008 roku nagrodę tę zgarnęła Mana Iwabuchi, w 2014 Hina Sugita, a dwa lata później Fuka Nagano. Genialny występ na Mundialu w Kostaryce pamiętny będzie z pewnością dla Mamiko Matsumoto, która za swoją postawę zgarnęła Złotą Rękawicę. Na uwagę zasługuje także etyka pracy i postawy na boisku całego kolektywu, który od 2012 roku regularnie zdobywa statuetkę FIFA Fair Play.

Japonia trudnym rywalem Polek na Mundialu w Dominikanie

Japonki zakwalifikowały się na światowy czempionat na Dominikanie dzięki bardzo dobrej postawie w Pucharze Azji 2024. Przepustkę na MŚ gwarantowało zajęcie miejsca na podium imprezy organizowanej w Indonezji. Kadra Little Nadeshiko bezproblemowo zgarnęła komplet „oczek” w grupie B, zostawiając za plecami odpowiednio Chiny, Tajlandię oraz Australię.

W półfinale rozgromiły one Koreę Południową 3:0. W decydującej potyczce górą jednak okazała się Korea Północna, która przez 5 rozegranych spotkań nie straciła ani jednej bramki. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że statuetka MVP trafiła w ręce absolutnej gwiazdy Japonek, Miharu Shinjo i to właśnie w tej osobie należy upatrywać największego zagrożenia pod polską bramką.

Japonia pierwszym rywalem Polski na Mundialu U-17 na Dominikanie, ale w naszej grupie czekają nas również pojedynki z Zambią i Brazylią.

Zobacz również jak wygląda maskotka Mistrzostw Świata na Dominikanie

Partner działu
Opublikowano: 10.07.24

Polecane