Młoda bramkarka GKS-u Katowice z nowym kontraktem do 2026 roku

Młoda bramkarka GKS-u Katowice z nowym kontraktem do 2026 roku

Młoda bramkarka GKS-u Katowice z nowym kontraktem. Jak poinformował klub z Katowic, Kinga Seweryn na mocy przedłużonej umowy z Klubem będzie reprezentować barwy GKS-u Katowice do końca sezonu 2025/2026. Na przedłużenie umów na ten sam okres zdecydowały się wcześniej Anita Turkiewicz i Amelia Bińkowska.

Partner działu

Młoda bramkarka GKS-u Katowice z nowym kontraktem

19-letnia bramkarka dołączyła do seniorskiej drużyny GKS-u w 2019 roku, wcześniej występując w Słowiku Olkusz oraz Akademii “Młoda GieKSa”. Po powrocie z wypożyczenia do TS ROW Rybnik Seweryn rozegrała jak do tej pory 39 spotkań dla naszego Klubu i mogła cieszyć się z wywalczenia w naszych barwach mistrzostwa Polski w sezonie 2022/2023 oraz z tegorocznego triumfu w Pucharze Polski.

Ponadto bramkarka GieKSy od lat reprezentowała Polskę w kadrach młodzieżowych na poziomie U-15, U-17 i U-19, a w maju br. otrzymała swoje pierwsze powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski na mecze kwalifikacji mistrzostw Europy z kadrą Niemiec. W obecnym sezonie Kinga Seweryn jest podstawową bramkarką zespołu trener Karoliny Koch i rozegrała 19 z 20 ligowych spotkań, w których zachowała 10 razy czyste konto.

Po więcej informacji ze świata Piłki Nożnej Kobiet dołącz do nas na Facebooku

Partner działu
Wspieraj Autora na Patronite
Opublikowano: 23.05.24

Polecane