Nowy trener Medyka Konin sekcji Kobiecej Piłki Nożnej

Nowy trener Medyka Konin sekcji Kobiecej Piłki Nożnej

Nowy trener Medyka Konin! Roman Jaszczak objął funkcję Prezesa niedawno powołanej ogólnopolskiej Federacja Klubów Piłkarstwa Kobiecego, jednocześnie pozostając prezesem klubu z Konina. Roman Jaszczak trenerem Medyka był niemal przez 40 lat!

Partner działu

Po przenosinach Jaszczaka do stolicy, jego miejsce zajmie dotychczasowy drugi trener drużyny Michał Sypuła.

Roman Jaszczak prowadził drużynę seniorek Medyka Konin od momentu założenia klubu w 1985 roku. W latach 2011-2013, gdy był selekcjonerem kadry narodowej, co ciekawe w jego zastępstwie w Medyku funkcję trenera sprawowała obecna selekcjonerka naszej kadry narodowej Nina Patalon.

– Jest to idealny moment na to, abym powiedział dość i po trzydziestu dziewięciu latach bycia pierwszym trenerem Medyka POLOmarket Konin, dzisiaj swoją funkcję powierzam trenerowi Michałowi Sypule – powiedział Roman Jaszczak podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

– Czuję się zaszczycony obejmując tak ważną rolę, w tak zasłużonym i legendarnym klubie. Myślę, że praca na najwyższym poziomie rozgrywkowym jest marzeniem każdego trenera. Nie ukrywam, że od pewnego czasu był to mój cel – powiedział dziś Michał Sypuła.

Prezes Jaszczak zapewnił o pełnej swobodzie, którą w prowadzeniu pierwszej drużyny będzie miał nowy sztab szkoleniowy. Drugą trenerką Medyka będzie w najbliższym czasie Anna Gawrońska, z kolei funkcję asystentki trenera pełnić będzie Aleksandra Bieryło.

Seniorki Medyka POLOmarket Konin spotkały się dziś na pierwszym treningu po przerwie zimowej. Do rundy wiosennej Ekstraligi, która ruszy 9-go marca, będą przygotowywać się na boiskach w Koninie. Zawodniczki z Konina zajmują obecnie przedostatnie miejsce w tabeli Orlen Ekstraliga Kobiet.

https://www.youtube.com/watch?v=70Y7tKDaBGo

12. kolejka Orlen Ekstraliga Kobiet 2023/2024

01.01.24 / #pnk
Partner działu
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Opublikowano: 08.01.24

Polecane