reprezentacja polski pilka nozna kobiet

Polska – Ukraina Liga Narodów Kobiet mecz w Gdyni

Polki rozpoczynają swoje domowe rozgrywki w Narodowej Lidze Kobiet na Stadionie Miejskim w Gdyni. Jest to pierwsza prezentacja zawodów, które zastępują turniej selekcyjny Mistrzostw Europy. Mecz z Ukrainą odbędzie się we wtorek, 26 września o godzinie 18:00

Partner działu

Zasady Ligi Narodów Kobiet są jeszcze bardziej skomplikowane niż zasady męskie. Najważniejsze jest jednak to, że dla polskiej reprezentacji nowy format rozgrywek to ogromna szansa nie tylko na szybszy rozwój, ale przede wszystkim na historyczny awans do turnieju EURO 2025.

W pierwszej rundzie reprezentacje Polek rywalizują w B-League, a rywalkami są Ukrainki, Greczynki i Serbki. 22 września reprezentacja Polski zmierzy się z Grecją. we wrześniu w Atenach, a cztery dni później gościli Ukraińców w swoim pierwszym meczu u siebie.

Link do transmisji na żywo.

Liga Narodów UEFA Kobiet 2023/24 Tabela

20.09.23 / #pnk

Zespół, który zajmie pierwsze miejsce w podgrupie, wchodzi do A-League, co z kolei gwarantuje przynajmniej dostęp do finałów EC. Jest więc o co walczyć. – Cieszymy się, że po kilkumiesięcznej przerwie możemy wrócić do rozgrywek reprezentacji narodowej.

Wkraczamy w kolejną bardzo ważną fazę – Ligę Narodów. Naszym celem jest awans do A-League, co znacznie przybliży nas do finału Mistrzostw Europy. Znaleźliśmy jednak wyrównaną grupę, w której rywalizacja zapowiada się dość ciężko – mówi Kinga Szemik, bramkarzka polskiej i francuskiej drużyny FC Nantes.

Dla drużyny prowadzonej przez trenerkę Ninę Pataloni jest to pierwszy od kwietnia zgrupowanie. W wybranej 23 zawodniczce ze względu na kontuzję brakuje kilku kluczowych zawodników, m.in.: Pauliny Dudek, Małgorzaty Mesjasz i Weroniki Zawistowskiej wracają do składu po dłuższej przerwie, ale bramkarzka PSG Katarzyna Kiedrzynek i skrzydłowa Fleury 91 Ewelina Kamczyk, były przez wiele lat wybitny zawodnik międzynarodowy, najczęściej Pogoń Dekpol Tczew czy Emilia Szymczak, o którym w ostatnich tygodniach głośno było w związku z jego transferem i debiutem w barwach zwycięzcy. Liga Mistrzów, FC Barcelona.

Wśród laureatów znalazła się także kandydatka do Złotej Piłki, Ewa Pajor.

Gdynia po raz drugi będzie gospodarzem reprezentacji Polski kobiet. W kwietniu 2022 roku reprezentacja Polski kobiet pokonała Armenię 12:0 na stadionie Olympic Street, co przeszło do historii jako najwyższy margines zwycięstwa żeńskiej drużyny w meczu eliminacyjnym.

Mecz Polska vs Ukraina jak dojechać na stadion w Gdyni i inne ważne informacje

19.09.23 / #pnk

– Spodziewamy się wielu uczestników w Gdyni! Zawsze lepiej jest grać przy pełnych trybunach i przy wsparciu kibiców. A my pamiętamy to miejsce wyjątkowo dobrze, bo w kwietniu ubiegłego roku pokonaliśmy tu Armenię 12:0. Dołożymy wszelkich starań, aby tym razem zapewnić naszym fanom jak najwięcej pozytywnych emocji! – potwierdza Kinga Szemik.

Mecz Polska-Ukraina rozpocznie się 26 września o godzinie 18:00. Sprzedaż biletów odbywa się na stronie sklep.laczynaspilka.pl.

Ponadto PZPN oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki zapraszają kluby piłkarskie do składania wniosków o bezpłatne zaproszenia na to spotkanie w ramach projektu „Poznaj Polskę w sporcie”. Dzięki temu projektowi kluby mogą także otrzymać zwrot kosztów podróży i zakwaterowania oraz wygrać udział z dziećmi! Zgłoszenia należy dokonać za pomocą aplikacji PPnS.

Partner działu
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Opublikowano: 17.09.23

Polecane