Polska wygrywa z Ukrainą w Lidze Narodów UEFA

Polska wygrywa z Ukrainą w Lidze Narodów UEFA [VIDEO]

Polska reprezentacja Kobiet wygrywa na stadionie w Gdyni z Ukrainą i wspólnie z Serbią liderują w tabeli Grupy B.

Partner działu

Trzeba przyznać, że atmosfera na trybunach była przednia, a to za sprawą głównie najmłodszych fanów Kobiecej Piłki Nożnej, kttórzy zjechali z całej Polski w ramach akcji „Poznaj Polskę na sportowo”.

Polska wygrywa z Ukrainą w Lidze Narodów UEFA

Mecz rozpoczął się zaskakująco od dobrej akcji zawodniczek z Ukrainy, ale potem to już nasze zawodniczki były stroną dominującą co potwierdziły za sprawą niezawodnej kapitan Ewy Pajor w 22 minucie strzelając bramkę na 1:0. Polki w pierwszej połowie miały jeszcze kilka okazji ale na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie Polki przeważały i stwarzały sobie okazje ale fenomenalnie w bramce Ukrainy spisywała się Kateryna Samson broniąc między innymi strzał naszej kapitan z kilku metrów.

Wynik 1:0 utrzymywał się do 67 minuty kiedy to ponownie dała o sobie znać Ewa Pajor podwyższając wynik na 2:0. Polki mogło by się wydawać kontrolowały grę a Ukrainki za bardzo nie atakowały. Na 10 minut przed końcem spotkania w narożniku boiska polka wdała się w drybling z Ukrainką a przegrywając go sfaulowała rywalkę i odgwizdano rzut wolny niemal z narożnika boiska. Silnie bita piłka wpadła na głowę Lobow Szmatko i zrobiło 2:1.

Skrót meczu Polska Ukraina w Gdyni

Ukrainki wyczuły szansę na remis i zaczęły atakować, a najlepszą okazję miały w doliczonym czasie gry kiedy to wykonywały rzut wolny z 18 metra po faulu Małgosi Grec (czerwona kartka), jednak piłka trafiła w mur i kilka chwil później sędzina odgwizdała koniec spotkania.

Polki wygrały swój drugi mecz z rzędu i są wspólnie z Serbią liderkami Grupy B3, które dziś pokonały Grecję 4:0 i jak Polki mają 6 punktów.

Bramki: 22′ 67′ Ewa Pajor – 80′ Lubow Szmatko

Skład reprezentacji Polski: Katarzyna Kiedrzynek – Sylwia Matysik, Małgorzata Grec, Wiktoria Zieniewicz, Martyna Wiankowska – Dominika Grabowska, Tanja Pawollek, Klaudia Lefeld (85, Magdalena Sobal) – Natalia Padilla-Bidas (70, Natalia Wróbel), Ewa Pajor, Ewelina Kamczyk (90, Emilia Szymczak).

Skład Reprezentacji Ukrainy: Kateryna Samson – Iryna Podolśka, Kateryna Korsun, Lubow Szmatko, Anna Petryk – Weronika Andruchiw (46, Wiktorija Hiryn), Natija Pancułaja, Dajana Semkiw, Nikol Kozłowa (68, Inna Hłuszczenko) – Olha Owdijczuk, Jana Kalinina (46,  Roksana Krawczuk).

Liga Narodów UEFA Kobiet 2023/24 Tabela

20.09.23 / #pnk
Partner działu
Wspieraj Autora na Patronite
Opublikowano: 26.09.23

Polecane