Puchar Polski Beach Soccera Kobiet jedzie do Chojnic!
Foto: Sandra Pyszka

Puchar Polski Beach Soccera Kobiet jedzie do Chojnic!

Puchar Polski Beach Soccera Kobiet zdobyły zawodniczki Red Devils Ladies Chojnice wygrywając swoje spotkanie z Pogoń Dekpol Tczew 6:3 (1:0, 3:0, 2:3).

Partner działu

Puchar Polski Beach Soccera Kobiet udany rewanż Red Devils

Red Devils Ladies Chojnice w ubiegłorocznym Pucharze Polski musiały uznać wyższość drużyny z Tczewa, kiedy to przegrały 6:4, tym razem to jednak one sięgnęły po trofeum.

W pierwszej tercji mecz był bardzo wyrównany, ale to zawodniczki z Chojnic miały więcej okazji na objęcie prowadzenia. W 9 minucie spotkania wynik meczu otworzyła Magdalena Szpera.

W drugiej tercji zawodniczki z Chojnic mocno zaatakowały i już w 16 minucie na tablicy wyników było 2:0 po bramce Łucji Tabor, chwilę później Karolina Palacios uderza spod własnej bramki pod poprzeczkę i mamy już 3:0. Na kilka sekund przed końcem drugiej tercji wynik na 4:0 ustaliła Aleksandra Sudyk.

W trzeciej tercji role się odwróciły i to Pogoń Tczew strzeliła szybko dwa gole, a na tablicy był już wynik 5:2. Po dwóch mocnych ciosach pogoni, przyszła szybka odpowiedź Kasia Gozdek strzela na 6:2 i jest właściwie po meczu. Ostatecznie Pogoń zdobywa jeszcze jednego gola i wygrywa trzecią tercję ale w całym spotkaniu musi uznać wyższość drużyny finalistek tegorocznego Euro Winners’ Cup w Nazaré.

Red Devils Ladies Chojnice ze srebrnymi medalami EURO Winners Cup 2024

16.06.24 / #pnk

Pierwszy Puchar Polski Beach Soccera dla Chojniczanek

Red Devils Ladies zdobywają Puchar Polski w Beach Soccera po raz pierwszy, ale to już w tym roku kolejny medal do kolekcji po srebrnym na Euro Winners’ Cup 2024. Dodatkowo wyróżnienia otrzymały Karolina Palacios (najlepsza bramkarka) oraz Wiktoria Słowy (najlepsza zawodniczka).

Red Devils Ladies Chojnice – Pogoń Dekpol Tczew 6:3 (1:0, 3:0, 2:3)

Skład: 14 Palacios, 35 Ciesielska – 10 Sudyk, 11 Cykman (KPT), 15 Świt, 17 Słowy, 18 Kostiuk, 19 Gozdek, 20 Sitarz, 69 Szpera, 96 Tabor

Trener: Tomasz Poźniak

II trener: Marcin Bach

kierownik drużyny Łukasz Olszewski

fizjoterapeutka Magdalena Kołodziej

manager Marcin Synoradzki

Galeria z meczu Finału Pucharu Polski Beach Soccer 2024

Zdjęcia autorstwa niezawodnej Sandry Pyszka z Piłka w Obiektywie

Partner działu
Opublikowano: 02.07.24

Polecane