Reprezentacja Polski U17 awansowała na Mundial! Zobacz drogę do MŚ na Dominikanie.

Reprezentacja Polski U17 awansowała na Mundial! Zobacz drogę do MŚ na Dominikanie.

Reprezentacja Polski U17 awansowała na Mundial w Dominikanie, to historyczny wyczyn kadry prowadzonej przez Marcina Kasprowicza. Dla tych którzy nie śledzili mistrzostw w Szwecji przedstawiamy drogę, którą przebyły nasze zawodniczki aby wywalczyć awans na Mundial.

Partner działu

Reprezentacja Polski U17 awansowała na Mundial! – Kadra na Mistrzostwa Europy w Szwecji

Reprezentacja Polski U17 awansowała na Mundial to już wiem, ale zacznijmy od kadry powołanej na turniej Mistrzostw Europy w Szwecji. Na uwagę zasługuje fakt, że tylko jedna z zawodniczek na co dzień gra poza Polską ligą, a to napawa optymizmem na przyszłość.

Kadra reprezentacji Polski U17 kobiet na mistrzostwa Europy w Szwecji:

Małgorzata Rogus (1KS Ślęza Wrocław)

Anna Skrzypczyk (AP Orlen Gdańsk)

Oliwia Łapińska (AP Orlen Gdańsk)

Magda Piekarska (Rekord Bielsko-Biała)

Iga Witkowska (Rekord Bielsko-Biała)

Aisha Nsangou (Everton F.C.)

Lena Marczak (GKS Górnik Łęczna)

Julia Ostrowska (GKS Górnik Łęczna)

Maja Zielińska (KKP Diamenty Warszawa)

Weronika Araśniewicz (KKP Diamenty Warszawa)

Anna Krakowiak (Czarni Antrans Sosnowiec)

Zuzanna Witek (Czarni Antrans Sosnowiec)

Julia Woźniak (Medyk POLOmarket Konin)

Aleksandra Kuśmierczyk (Pogoń Szczecin)

Martyna Bartczak (ROBS GROUP Sportis Bydgoszcz)

Kinga Wyrwas (ROBS GROUP Sportis Bydgoszcz)

Zofia Pągowska (UKS SMS Łódź)

Oliwia Związek (WKS Śląsk Wrocław S.A.)

Krystyna Flis (WKS Śląsk Wrocław S.A.)

Hanna Wieczerzak (WKS Śląsk Wrocław S.A.)

Zuzanna Błaszczyk (GKS Katowice)

Zaczynamy turniej od meczu z Belgijkami

Pierwszy mecz na takich imprezach zawsze jest ważny, jak nie najważniejszy. Dziewczyny miały w nim jeden cel – wygrać. Tak też się stało, za sprawą gola Oliwi Związek, Polki pokonały Belgię 1:0.

Czas na Hiszpanię!

Co tu dużo mówić, Hiszpanki to potęga więc wygranie z nimi byłoby nie lada wyczynem, niestety w tym meczu musieliśmy uznać wyższość Hiszpanek, choć do 87 minut dzielnie stawialiśmy czoła wyżej notowanym rywalką. Świetnie w bramce reprezentacji Polski spisywała się Julia Woźniak, która pozwoliła się pokonać dopiero pod koniec spotkania, a bramkę dla Hiszpanek zdobyła Ainoa Gomez. O wszystkim miał zadecydować mecz z Portugalią.

Mecz o półfinał z Portugalią

Przed meczem wiedzieliśmy, że aby awansować do półfinału wystarczy nam remis. Polski od początku meczu chciały jednak wygrać to spotkanie i już po 15 minutach prowadziliśmy na stadionie w Malmö  1:0 po bramce Weroniki Araśniewicz. Portugalki zdołały wyrównać i mecz zakończył się remisem 1:1 dającym awans z drugiego miejsca w grupie reprezentacji Marcina Kasprowicza.

Niełatwe zadanie w półfinale. Polki zagrają z Anglią.

Polki zagrały naprawdę dobry mecz, miały kilka niewykorzystanych okazji, ale to Anglia ostatecznie wygrała 2:0 po bramkach Niamh Peacock 29, Vera Jones 34 i to one zagrają w finale z Hiszpankami, a nam pozostała walka o trzecie miejsce również premiowane awansem na Mundial w Dominikanie.

Mecz o mundial z reprezentacją Francji!

Ten mecz można było wygrać spokojnie w 90 minutach bo Polski zagrały naprawdę świetne zawody, tylko po co jak można zgotować horror na miarę naszych piłkarzy ręcznych. Polki od początku wyglądały bardzo obiecująco i już w 10 minucie Oliwia Związek wyprowadziła nas na prowadzenie. Potem było trochę gorzej, Francja już po minucie odpowiedziała za sprawą gola Justine Rouque, a w 40 minucie ponownie Justine Rouque wpisała się na listę strzelczyń i do przerwy to Francja była jedną nogą na mundialu w Dominikanie.

Po przerwie Polki zmarnowały kilka dogodnych sytuacji na wyrównanie, a nawet na wygranie tego meczu, ale ostatecznie w 80 minucie fantastycznym strzałem popisała się Oliwia Łapińska, która zaskoczyła francuską bramkarkę strzałem z około 30 metrów.

W meczu o 3 miejsce nie mamy dogrywek tak więc o awansie decydowały rzuty karne a tu Polski okazały się lepsze od rywalek i to one jadą na Mundial w Dominikanie!

Polskie zawodniczki pokazały charakter i zaangażowanie, są trzecią siłą w Europie i jadą na wymarzony Mundial! Dziękujemy Wam za walkę i życzymy sukcesu w Mistrzostwach Świata!

Zapraszamy Was do śledzenia wydarzeń ze świata Piłki Nożnej Kobiet na naszym profilu na Facebooku

Partner działu
Wspieraj Autora na Patronite
Opublikowano: 19.05.24

Polecane