Wielkie oszczędności w Gdyni! Blisko 300 tys zostanie w kasie miasta!

Wielkie oszczędności w Gdyni! Blisko 300 tys zostanie w kasie miasta!

Wielkie oszczędności w Gdyni! Blisko 300 tys zostanie w kasie miasta! To nie fejk, ale 100% prawdy. Miasto Gdynia, nie wsparło nakładów na pierwszoligową drużyną Piłki Nożnej Kobiet w sezonie 2024/2025 i dzięki temu zaoszczędzi blisko 300 tysięcy złotych!

Partner działu

Wielkie oszczędności w Gdyni! Blisko 300 tys zostanie w kasie miasta!

Już oficjalnie możemy napisać, że rozmowy włodarzy Energe Checz Marcus Gdynia z miastem w sprawie dofinansowania nie przyniosły sukcesu i jedna z najstarszych sekcji Kobiecej Piłki Nożnej Kobiet w Polsce musiała się wycofać z rozgrywek Orlen 1 Liga Kobiet.

Jak wynika z informacji przesłanych do nas z Urzędu miasta w Gdyni, miasto planowało utrzymać dotychczasową kwotę dotacji, jednak dla klubu grającego na tym poziomie jest to kwota nie współmierna do wydatków, dlatego rachunek był prosty – wycofanie się z rozgrywek.

Piłka nożna kobiet odgrywa bardzo istotną rolę w gdyńskim sporcie o czym świadczą choćby mecze pierwszej reprezentacji kobiet na Stadionie Miejskim . Równolegle Miasto od lat regularnie wspiera klub sportowy Checz poprzez promocję miasta podczas rozgrywek I ligi piłkarskiej kobiet oraz dotacje na rzecz szkolenia i młodzieży. Tylko od początku 2023 roku do dzisiaj klub Checz uzyskał z tego tytułu kwoty:

  • 30 000 zł z tytułu promocji miasta Gdynia podczas meczów I ligi piłkarskiej kobiet;
  • 265 000 zł z tytułu zniżki na korzystanie z obiektu Narodowego Stadionu Rugby.

Planujemy utrzymanie wsparcia na dotychczasowym poziomie a informacja o problemach klubu jest dla nas nowością.”

Warto podkreślić, że kwota 30 tysięcy złotych z tytułu promocji miasta jakim jest Gdynia, nie pokrywa nawet części kosztów przejazdów z jednej rundzie.

Z naszej obserwacji wynika, że miasto woli organizować wydarzenia biegowe i to tutaj inwestuje w sport.

Wszystkim, którzy wierzą jeszcze w równouprawnienie w sporcie, życzymy dużo zdrowia i optymizmu. Dziewczynom z Checzy Gdynia dziękujemy za walkę zaangarzowanie oraz emocje których nam dostarczyły przez te wszystkie sezony.

Partner działu
Opublikowano: 08.07.24

Polecane