Klarna głównym sponsorem Legia Ladies
Foto: Legia.com

Klarna głównym sponsorem Legia Ladies w sezonie 2024

Klarna głównym sponsorem Legia Ladies w sezonie 2023/2024 w Orlen 1 Liga w piłce nożnej kobiet. Klarna kontynuuje współpracę z drużyną Legią Ladies Warszawa i będzie ją wspierał jako główny sponsor w sezonie 2023/2024. Dla Legia Ladies to debiut w tym sezonie w Orlen 1 Lidze Kobiet. Dzięki wsparciu Klarny, zawodniczki mogły przygotowywać się do startu rundy wiosennej w takim samym standardzie, jak męska drużyna Legii Warszawa.

Partner działu

Klarna głownym sponsorem Legia Ladies

Warszawa, 1 marca 2024 rok – Zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem wiosennej rundy Orlen 1 Liga Kobiet, Klarna, globalna sieć płatności i zakupów wspierana przez sztuczną inteligencję, ogłasza kontynuację współpracy z drużyną Legią Ladies. Fintech pozostaje głównym sponsorem zespołu w sezonie 2023/2024.

Legia Ladies, która rozpoczyna rundę wiosenną jako pierwszoligowy klub, już 3 marca zmierzy się z zawodniczkami Lecha Poznań i zadebiutuje w Orlen 1 Liga Kobiet. Piłkarki nie tylko będą miały okazję po raz pierwszy zaprezentować się w nowych, kobiecych strojach, ale także pokażą, że są gotowe powalczyć o kolejne awanse.

Przygotowania w Legia Training Center w Książenicach

Zawodniczki do rundy wiosennej przygotowywały się w Legia Training Center w Książenicach, gdzie dzięki współpracy z Klarną trenowały w tych samych warunkach, co męska drużyna Legii Warszawa. Dodatkowo, Bartłomiej Kursa – trener motoryczny – dostosował ich plan treningowy do specyfiki żeńskiego organizmu, uwzględniając m.in. cykl menstruacyjny. Sponsoring pozwolił też drużynie na zatrudnienie nowych utalentowanych zawodniczek, które dodatkowo mają wzmocnić zespół i przyczynić się do jego dalszych sukcesów.

Klarna wspiera kobiecą piłkę nożna

Rozwój klubu nie byłby możliwy bez wsparcia sponsoringowego ze strony Klarny, globalnej sieci płatności wspieranej przez sztuczną inteligencję. W przededniu rozpoczęcia rozgrywek, klub ogłosił kontynuację tej współpracy, dzięki czemu fintech pozostaje głównym sponsorem zespołu w sezonie 2023/2024.

Klarna głównym sponsorem Legia Ladies

„Współpraca z Klarną sprawiła, że Legia Ladies zyskała nową dynamikę. Cieszymy się, że na naszych strojach znalazło się logo partnera, który jest zainteresowany stałym rozwojem kobiecej piłki i chce w nią inwestować. Nieustannie chcemy podnosić jakość sportową. Zależy nam na popularyzacji piłki i budowaniu wyjątkowej społeczności wokół kobiecego futbolu. Naszym celem jest też pokazywanie siły kobiet w sporcie i przełamywanie barier. Pasja, jakość, rozwój – sądzę, że te wartości nieodmiennie łączą nas i Klarnę. Dlatego przedłużenie naszej współpracy to naturalny krok” – mówi Amanda Moura-Pietrzak, Dyrektor Operacyjny Legia Ladies

Klarna głównym sponsorem Legia Ladies

“To, co wyróżnia Klarnę, to przełomowe, trochę rewolucyjne DNA i poszukiwanie partnerów, z którymi łączy nas ta sama mentalność – ciągłe podważanie statusu „quo”. Swoimi działaniami staramy się spełnić obietnicę poprawy wrażeń kibiców poprzez priorytetowe traktowanie współpracy z markami, które z natury podzielają nasze zaangażowanie w oferowanie czegoś ekstra – od innowacyjnych technologii po pozytywny wpływ na kulturę i społeczeństwo. Taka właśnie jest Legia Ladies – odważnie promuje ideę równości w sporcie, pokazując, że kobiety mają do zaoferowania tak samo wiele jak mężczyźni. Ogromnie cieszę się, że możemy jej w tym pomagać” – mówi Łukasz Dwulit, Head of Klarna CEE.

Klarna głównym sponsorem Legia Ladies

Klarnę i Legię łączą także cele biznesowe. Od półtora roku płatności „Zapłać za 30 dni” od Klarny dostępne są na oficjalnej stronie z biletami Legii Warszawa oraz w fanstore Legii. Wspólnie z klubem, szwedzki fintech chce sprawić, by doświadczenia z oglądania meczu na żywo, stały się bardziej dostępne dla większej grupy osób. To pozwala fanom aktywnie uczestniczyć w życiu zespołu i wspierać go w trakcie ligowych rozgrywek.

Legia Ladies Warszawa debiutuje w Orlen 1 Liga kobiet (zastępując w rozgrywkach drużynę SWD Wodzisław Śląski) i obecnie zajmuje ostatnie 12 miejsce w tabeli Orlen 1 Ligi Kobiecej. W najbliższym premierowym meczy zmierzy się z drużyną Lech Poznań UAM na własnym stadionie początek meczu w niedziele 3 marca o godzinie 14:30. Informacje o relacji na żywo z meczu znajdziecie na naszej stronie internetowej oraz na naszym Facebooku. Wyniki live dostępne bezpośrednio na stronie pilkanoznakobiety.pl

Źródło: Legia.com

Partner działu
Avatar of #pnk
Opublikowano: 02.03.24

Polecane