Lech Poznań UAM z wizytą w Juventusie

Przedstawiciele Lech Poznań UAM z wizytą w Juventusie Turyn

Lech Poznań UAM z wizytą w Juventusie. To ważna wizyta nie tylko dla drużyny z Poznania, ale być może dla całej Kobiecej Piłki Nożnej. Koordynator do spraw Kobiecej piłki nożnej w Lech Poznań UAM Tomasz Mendry odwiedził siedzibę klubu z Turynu, w której obecnie przebywa zespół żeńskiej sekcji Lecha Poznań.

Partner działu

Celem wizyty było przedstawienie, że Lech Poznań może być godnym partnerem sportowym, ale również marketingowym dla Juventusu, który dostrzega rozwój zawodniczek z Poznania.

Lech Poznań UAM z wizytą w Juventusie

Wizyta przedstawiciela Lecha Poznań UAM w Turynie była okazją do przedstawienia sposobu funkcjonowania drużyny. Spotkania pomiędzy Tomaszem Mendrym a Stefano Braghinem, dyrektorem sportowym oraz Matilde Malatestą, szefową skautingu piłki kobiecej odbyło się w Vinovo, czyli bazie żeńskiej sekcji Juventusu.

To ważny krok do pokazania, że rozwijamy piłkarki w odpowiedni sposób. Jeżeli włodarze Juventusu nas w tym aspekcie chwalą i gratulują to oznacza, że my to naprawdę dobrze robimy, pomimo tego że cały czas się uczymy. Nasza filozofia i modernistyczne podejście do piłki kobiecej działa. Możemy być dumni z tego, że taki klub to docenia – mówi Tomasz Mendry.

Drużyna Juventusu w pięcu ostatnich sezonach zdobywały mistrzostwo kraju i regularnie grają w Kobiecej Lidze Mistrzyń. Na wiosnę przedstawiciele Starej Damy zamierzają odwiedzić stolicę Wielkopolski, aby zobaczyć mecz drużyny Lecha Poznań UAM oraz spotkać się ze sztabem szkoleniowym w planach jest również wizyta we Wronkach oraz skills.lab.

Juventus dostanie możliwość obserwowania naszych młodych i najbardziej zdolnych piłkarek, które już grają w piłce seniorskiej. Stefano Braghin mówił, że mamy ogromny potencjał i z naszą infrastrukturą oraz profesjonalnym podejściem nasze zawodniczki będą gotowe na międzynarodową przygodę. To jest sygnał dla dziewczyn, że warto do nas dołączyć – powiedział koordynator piłki kobiecej w Lechu Poznań Tomasz Mendry.

Lech Poznań UAM z wizytą w Juventusie to nadzieję, że współpraca będzie owocna i skorzysta z niej nie tylko drużyna z Poznania, ale również cała Kobieca Piłka Nożna w Polsce.

Źródło: Lech Poznań

12. kolejka Orlen 1 Liga Kobiet 2023/2024

01.01.24 / #pnk
Partner działu
Wspieraj Autora na Patronite
Opublikowano: 31.01.24

Polecane