Najdroższa piłkarka w historii piłki nożnej Kobiet
Foto: BBC

Najdroższa piłkarka w historii piłki nożnej Kobiet (2024)

Najdroższa piłkarka w historii piłki nożnej Kobiet to obecnie reprezentantka Zambii Racheal Kundananji, która została sprzedana z CFF Madrid do amerykańskiej drużyny Bay FC.

Partner działu

Najdroższa piłkarka w historii piłki nożnej Kobiet

Racheal Kundananji została właśnie najdrożej sprzedaną piłkarką w Kobiecym futbolu. Racheal Kundananji przeniosła się z drużyny CFF Madrid do amerykańskiego zespołu Bay FC za rekordową kwotę jak na warunki kobiecej piłki nożnej.

Klub z amerykańskiej ligi zapłacił za reprezentantkę Zambii 805 000 Euro. Jest to kwota ze wszystkimi bonusami. Trzeba przyznać, że o ile w warunkach męskiej odmiany piłki nożnej ta kwota nie robiła by wrażenia to w przypadku transferu w kobiecej piłce nożnej jest ona obecnie rekordowa.

Piłkarka rodem z Zambii według portalu Relevo ma zarobić w 5 lat ponad 2,5 miliona dolarów, co też robi wrażenie. Skrzydłowa była rewelacją w lidze Hiszpańskiej i w swoim debiutanckim sezonie wystąpiła w 31 meczach zdobywając łącznie 27 bramek. W obecnych rozgrywkach Racheal Kundananji zagrała w 15 meczach, w których strzeliła 8 bramek.

Będziemy śledzić poczynania najdroższej piłkarki świata. Więcej informacji znajdziecie na naszym profilu na Facebooku

Partner działu
Avatar of #pnk
Opublikowano: 14.02.24

Polecane